Vefk

 

VEFK NEDiR?

 

Vefk’in sözlük anlamı uyumdur, vefkin sağdan sola, yukarıdan aşağıya veya bir köşeden diğer köşeye olan evlerindeki sayıların toplamı birbirine eşit olduğu için bu adı almıştır, dini terminolojide ise vefk, tesirli Dua demektir.Vefk bir dörtgen içinde birbirlerini dik olarak kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli zaman ve şartlarda, belli kurallar ile sayılar, sayıların değerlerinde harfler, kelimeler yada sayıların, harflerin ve kelimelerin beraber yazılmasıyla meydana getirilen şekildir.Aşk Vefki,Bağlama Vefki,Sevgi Vefki,Muhabbet Vefki,Aşk Vefki Nasıl Yapılır,Bağlama Vefki Nasıl Yapılır,Sevgi Vefki Nasıl Yapılır,Muhabbet Vefki Nasıl Yapılır,Şirinlik Vefki,Şirinlik Vefki Nasıl Yapılır,Koruyucu Vefkler,Vefk Çeşitleri gibi ifadeler ilede tanımlanabilir.

VEFK NASIL ETKİ EDER ?

 

Belirli bir amacı elde etmek için yapılan vefk, kurallarına uygun yazıldıktan sonra, derecelerinin hizmetlilerinin isimleri bulunur. Bu hizmetliler Dua ve yemin vasıtasıyla istenen işlerde Allah’ın (C.C.) izniyle görevlendirilir, böylece etkili olur.
 

VEFKLER KAÇ ÇEŞİTTİR ?

 

Verfkler her sırasında bulunan kare sayısına ya da özelliklerine göre isimlendirilir.Örneğin bir sırasında 3 kare varsa üçlü, 4 kare varsa dörtlü…………..10 kare varsa onlu vefk, bulunduğu gruba göre, Toprak, Hava, Ateş ve Su vefki, bağlı bulunduğu gezegene göre, Güneş vefki, ay vefki olarak isimlendirilir. Vefklerin bunlardan başka daha bir çok çeşidi de bulunur.
 

VEFKLERDE KULLANILAN SAYILAR VE HARFLER HANGİ DİLE AİTTİR ?

 

Vefklerde kullanılan harfler ve sayılar Arapça harfler ve sayılardır.
 

VEFK NASIL YAPILIR ?

 

Arap alfabesindeki harflerin Ebced hesabında sayısal karşılıkları vardır, vefki yapılacak kelimenin veya cümlenin harflerinin sayısal değerleri Ebced hesabı tablosundan bulunur, toplanır ve elde edilen sayısal değerin vefki yapılır.

VEFK HARAM MIDIR?

Vefk islami kurallara göre uygundur.Niyetler amellere göre yapılır.Yapıcı amaçla yapılan vefk islami kurallara göre uygundur.

 

EBCED HESABI NEDİR ?

 

Ebced kelimesinin anlamı alfabedir, biz nasıl Türk alfabesine bazen ABECE diyorsak, Araplar da kendi alfabelerine Ebced demektedirler.Vefk ilmi de dahil olmak üzere gizli ilimlerde kullanılan 28 harfli Arap alfabesinin Ebced tertibine göre dizilişinin Hazret-i Adem’e ( A.S. ) dayandığı rivayet edilir. Bu tertip ile alfabenin kullanıldığı tarih süreci içerisinde, zamanla bu harflere sayısal değerler verilmiş ve Ebced hesabı oluşturulmuştur. Bu sayısal değerler bu işin uzmanları, alimler tarafından denenmiş etkileri ve sonuçları makul karşılanmış ve kullanılmaya başlanmıştır.
 

VEFKLERDE KULLANILAN İSİMLER VE KELİMELER NELERDİR ?

 

Kişiye özel yapılan Vefklerde, özel bir konuda başarılı olma gibi vs..kullanılan kelimeler genelde Kuran-i Kerim Ayetleri talebin kendisi veya Allah’ın (C.C.) isimleridir. Büyü ve buna benzer işlerde kişi ve şahıs isimleriyle beraber Esma, Ayetler ve başka birçok kelimeler de kullanılır.

 

VEFK YAPILIRKEN HANGİ BİLGİLERE GEREK VARDIR ?

 

Vefkin yapılış kurallarını bilmek gerekir, bundan başka, burçlar, burçların özellikleri, uğurlu gün ve geceleri, birbirleri ile olan dostluk veya düşmanlıkları, burçların yönetici gezegenleri, gezegenlerin birbirleriyle olan dostluk ve düşmanlıkları, gezegen ( yıldız ) saatleri, gezegenlerin tütsüleri, günlerin ve gezegenlerin hizmetlilerinin isimleri ve vefkin derecelerinin hizmetlilerinin isimlerini bulma metotlarını da bilmek gerekmektedir.Vefk yapmak için gereken bütün bilgiler ileriki sayfalarda tablolar halinde sırayla verilecek, nasıl ve hangi şartlarda kullanılacağı açıklanacaktır. Örnek Vefk yapılırken kullanılan bilginin hangi numaralı tablodan kullanıldığı ve nasıl kullanıldığı belirtilecektir, ayrıca verilen her tablodan hemen sonra o tablonun ne işe yarayacağı ve nasıl kullanılacağı da anlatılacaktır.Vereceğimiz bütün bilgiler gerektiği gibi doğru zamanda ve doğru şartlarda kullanılırsa Allah’ın (C.C.) izniyle başarı oranı çok yüksektir.

 

VEFK YAPARKEN DİKKAT DİLECEK HUSUSLAR

 

Vefk yapılırken dikkat edilecek hususları Vefk’in yapım aşamaları içinde anlatalım.Vefkin yapımı Üç aşamada gerçekleşir.
BİRİNCİ AŞAMA :Vefki çizmeye başlamadan yapılması gerekenler.
1. Psikolojik olarak hazırlanmalı, istek ve amaç kesin çizgilerle belirlenmelidir. Birçok anlam ifade edebilecek ve sonuçları kolayca anlaşılamayacak isteklerde bulunulmamalıdır.
2. Dua,Havas ve Esma okunurken dikkat edilecek hususlar defalarca okunmalı ve onlara kesinlikle uyulmalıdır.
3. Başarının Allah’tan (C.C.) olduğuna kalben ve ruhen inanılmalı, Dua etmeli ve başarı Allah’tan (C.C.) dilenilmelidir, çünkü her şeyin mutlak sahibi odur.
4. Yapılacak vefkin bulunduğu kitapta, o vefkin yapılma zamanı ve usulü ile ilgili bölüm yine defalarca okunmalı ve onlara kesinlikle dikkat edilmelidir.
5. Vefki çizmeye başlamadan önce o vefk için gerekli bütün bilgiler ( Burcunu, özelliklerini, saatini….vs ) hazırlanmalı vefkin müsveddesi yapılmalı ve o da defalarca kontrol edilmelidir.
6. Kişiye özel vefk yapılacaksa ve vefkin yapılması için özel bir bilgi yoksa, o kişinin burcunun doğruluğu ve sair bilgiler kontrol edilmeli, burcunun özelliğinde ( su hava, toprak, ateş ) gezegenin gününde, saatinde yazılmalı ve okunacak Esmalar veya ayetler o saate denk getirilmelidir.
7. İki kişi için vefk yapılacaksa ve yine vefkin yapılması için özel bir bilgi yoksa yapılacak işte başarı şansının olup olmadığının bilinebilmesi için, iki kişinin burçlarının birbirlerine olan uyumuna kesinlikle bakılmalıdır.
8. Vefkte kullanılacak Arapça harfler, kelimeler sayılar defalarca kontrol edilmeli ve gereken hesaplar doğru yapılmalıdır.
9. Vefkin dereceleri ve hizmetlilerinin isimleri çıkarılmalı, yemin oluşturulmalı ve kontrol edilmelidir.
10.Yapacağınız vefkin tütsüsü belirlenmelidir.İKİNCİ AŞAMA :Vefki çizerken yapılması gerekenler
11. Vefkin çizgilerini çizdikten sonra içini doldurmaya en küçük sayıdan başlanmalı, vefkte sayıdan başka harfler veya kelimeler varsa Ebced tablosundan değerleri bulunup hesaplanmalı ve sıra ona göre belirlenmelidir.
12. Vefki çizmeye başlamadan, niyet esnasında vefkin tütsüsü yakılmaya başlanmalıdır.
13. Çizim sırasında ve vefki yaptıktan sonra kesin başarılı olunacağı bir an olsun akıldan çıkarılmamalı ve başarı için Allah’tan (C.C.)yardım dilenmelidir.
14. Vefk için yapılacak özel bir zaman yoksa çizim için gece yarısından sonra bir zaman seçilmelidir.
15. Vefki güneş ve ay ışığından uzak tutmalı, vefkin bir Dua olduğu unutulmamalı, yazarken ona saygı gösterilmelidir.
16. Vefkin çizimi bittikten sonra, tüm satırların, sütunların ve bir köşeden diğer köşeye olan evlerin sayısal değerlerinin toplamı eşit olmalıdır.
ÜÇÜNCÜ AŞAMA :Vefki çizdikten sonra yapılması gerekenler
17. Çizim bittikten sonra derecelerin hizmetlileri bulunmalı, yemin oluşturulmalı ve hizmetliler görevlendirilmelidir.
18. Vefk katlanmadan önce kendi tütsüsü ile tütsülenmelidir.
19. Özenle, su geçirmeyecek bir şekilde katlanmalı ve yere düşürülmemelidir.
20. Vefkin etkisinin çabuk gerçekleşmesi için okunması gereken Esmalar, Dualar gerektiği zamanda ve gerektiği sayıda okunmalıdır.

Bu konuda da başarılı olabilmek için Dua, Havas ve Esma okunurken dikkat edilecek hususlar, defalarca okunmalı ve onlarakesinlikle uyulmalıdır.

{jcomments on}

326 Responses to Vefk

 1. aynur diyor ki:

  Ben bir çok kişiye vefk yaptırdım hiçbir şekilde olmadı erkek arkadaşım başka biriyle sevgili oldu Burak Hoca vefkde şansımın olmadığını söyledi bende celb yaptırmak istedim fiyat olarak pahalı bekleme süresi biraz uzun ama şansı vefden daha yüksek şuan 30. gündeyim tekrar görüşmeye başladık erkek arkadaşımla celbi de tavsiye ederim arkadaşlar maddi durumunuz varsa eğer

  • hale diyor ki:

   Aynur hanım celb suresi kaç gün ben kocamın kesin olarak o kadından ayrılmasını istiyorum şansı daha yüksekse onu yaptıracağım parası önemli değil olsun yeter yani kandırılmaktan korkuyorum ilk defa böyle bir şey yaptracağim

   • aynur diyor ki:

    Celb bekleme suresi 15-90 gün arası canım ama zaten celbin eline ulaştıkdan sonra etkilerini farketmeye başlıyosun bence sen mail at ya da ara Burak hoca zaten işin olmayacak gibiyse söyler bende öyle yaptı güvenilir yere gelmişsin şanslısın benm gbi bi kaç kere kandırılmamışssn

    • esra diyor ki:

     Bende Burak Hocayı aradım benim işimi yapmak istemedi olamayacağını söyledi dinlemedim gittim iki kişiye daha yaptırdım garanti vermelerine rağmen olmadı şu an çok pişmanım paramadan oldum

     • mehmet diyor ki:

      Kardeşlerim bende vefk yaptırdım şuan beklemedeyim 20. günü henüz bi dönüş olmadı inş olur süresi bitince olup olmadığını burada paylaşacağım Allah herlkesin sorununa deva olsun .

     • kuras meric diyor ki:

      sanırım sende önceden vefk yaptırdın o yüzden olmaz demiştir çünkü bene daha önce başka hocaya vefk yaptırmıştım ondan olmaz dedi normalde bakılmıyormuş önceden olup olmayacağı bilinmiyormuş kullanmak gerekiyormuş ama vefk yaptırdıysan daha önce burak hoca sadece ona sana vefk olmaz diyor

  • Zübeyde diyor ki:

   Aynur özelden görüşebilirmiyiz? Yardımcı olursan çok sevinirim, celb hakkında sormak istedıklerım var

   • melike toramn diyor ki:

    celp çok etkili benimki tuttu allah razı olsun burak hocadan

    • Sibel diyor ki:

     Melike benim 10. günüm fakat hiç bir gelişme yok. Süreci biraz anlatır mısın biz bekleyenler,n buna gerçekten çok ihtiyacı var.mesela ilk zamnalar nasılsı sonra nasıl oldu ve şimdi aranız ne derece iyi?

     • melike toramn diyor ki:

      10 günde olcak birşey değil sibel kardes burak hocam bana 90 gün taşıyacaksın demişti etkisini 15-90 gün arasında görme şansımız var dedi. benim 64ncü günden sonra olmaya başladı sanırım bu karşı tarafın ruhsal gücüyle alakalı o yüzden 15-90 diyor hocam yoksa 10 der 15 der kişiye göre değişebiliyor sanırım 15-30-45-60 90 aralıklarında haber ver okumanızı yapalım demişti o günlerde haber vermiştim 60 gün bekledim ama sonra inancımı hiç yitirmedim allahında izniyle oldu sende sabırlı ol bence sibel kardes

      • Sibel diyor ki:

       Cevabın için teşekkür ederim Melike. Evet aynı şeyleri elbette hocamız bana da söyledi yani bazı yorumlara bakınca hemen olanda var 70. 80. günün de bile olan var. İnsan çok seviyorken beklemek işkence gibi olup olmayacağı kesin olmayan bir şey evet umudu yüksek tutmak çok önemli biz erkek arkadaşımla sayısız ayrıldık barıştık en son bana ‘ben de tamamen bitti, kendine yeni bir yol çiz’ dedi. Bakalım artık ne olacak

  • nurtemelek diyor ki:

   Ben burak hocama sordum o bakım değilmiş arkadaşlar. daha önceden vefk yaptıran kişilere vefk yapmıyormuş olmaz diye. olup olmayacağını kullanmadan bilinmezmiş. ilk başta bende siz gibi sandım önceden bakıp olup olmayacağını söylüyor sandım ama öyle değilmiş vefk yaptıranlara vefk yapmıyormuş celbi öneriyormuş

 2. zeynep diyor ki:

  Eşimle 10 yıldır beraberiz ben onu çok seviyorum son zamanlarda bana olan ilgisi azalmıştı bir ay öncede bir başka kadınla beraber olduğunu yakaladım şu an aramız çok berbat o kadınla da ilişkisi bitmedi hala biliyorum ben onun o kadından ayrılmasını tekrar bana aşık olmasını istiyorum bana ne önerirsiniz zor durumdayım Hocam lütfen bana yardımcı olun .

  • müge diyor ki:

   Zeynep’cim benimde erkek arkadaşımla problemlerim vardı beni sürekli kıran dediğim dedik umursamaz bi insandı Burak Hocamızla iletişime geçtim vefk yaptırdım şuan hala taşıyorum durumumuz iyiye gidiyor bence sende maille ya da telefonla ulaş eminim sana da yardımcı olacaktır

   • orhan diyor ki:

    Müge kardeş peki bu yaptırdığın vefkin sonradan bozulma ihtimali var mıymış?

    • müge diyor ki:

     Ömürlük diye biliyorum ben zaten vefkin sonunda da sizleri bilgilendiririm ama benden önce yaptıran arkadaşım oldu bir senedir hala eşiyle mutlular bi sıkıntıları yok yani

  • Zübeyde diyor ki:

   Zeynep sorunun halloldumu cevap verirsen cok sevinirim. Sibel vefk tuttu mu, Haber veririm size demussin. Arkadaslar 4 sene beraberlukten sonra erkek arksdasim baska bir kadina gitti. Cok üzgünüm ne olur yardim edin

 3. melahat diyor ki:

  benim vefkim 36.günde etkisini gösterdi sanırım biraz beklemek lazım

 4. alihan diyor ki:

  Burak hocam beni hatırlarmısnız bilmiyorum size celb yaptırmıştım şuan yorumları görünce teşekür etmek istedim celbim tuttu karım bana geri döndü şuan çok iyiyiz mutluluğumuzu size borçluyuz Allah sizden razı olsun

 5. elensar diyor ki:

  bende burak hoca ya velf yaptırdım 24 bitti bugün henüz hiçbişey yok :(((
  olur mu dersiniz???

 6. oya diyor ki:

  eşimle 2 hafta sonra boşanıyoruz.benım burada merak ettiğim asıl bizim durumumuzun ne olacağı

 7. mehmet diyor ki:

  oya hanim siz calisma yaptirdinizmiydi peki. ve calisma yaptiranlar vefk veya celp gercekten sonuz alan oldumu yazarsaniz bizlerde bu zor durumdan kurtulmak istiyoruz

 8. elensar diyor ki:

  evet mehmet beye katılıyorum.velf yaptırıpta sonuç alan oldu mu??
  ben de yaptırdım gerçi 27.günüm ???

  • mehmet diyor ki:

   elensar hanim sizde bir gelisme varmi acaba

   • ebrar diyor ki:

    arkadaşlar ben çok çaresizim bende yaptırmak istiyorum ama hayatta celbe param yetmez vefk tutuyordur belki sadece onu yapabilirim…ayrılığa dayanamıyorum canıma bile kıydım kurtuldum malesef…ölmekten başka çare gelmiyor aklıma artık ne olur bir cevap bir yardım bir umut… 🙁

  • gülay diyor ki:

   Somuc aldimizmi…ben yeni yaptiriyorum..pesimde bi erkek var birakmiyor beni ondan kurtulmak icin yani benden sogusun istiyorum oyuzden yaptircam ins

 9. elensar diyor ki:

  mehmet bey bende bir gelişme yok.
  bugün 29.günüm :(( çok üzgünüm bir gelişme olursa hemen burdan yazacağım

 10. mehmet diyor ki:

  arkadaslar celp yaptiranlar yazabilirmi lutfen sonuclari ne oldu illa 90 gunmu beklemek gerekiyor

  • derya diyor ki:

   benim 54.gün oldu illa beklemek gerekmez sanırım ama 90 gün taşıdım celbi sıkıntı yok çok şükür

 11. doğan diyor ki:

  S.a arkadaşlar bende vefk yaptırdım henüz 8 günüm seninle birdaha görüşmek istemiyorum diyen kız arkadaşım şimdiden aramaya başladı inşallah iyi bir sonuç çıkar bende sizinle burada paylaşırım

 12. doğan diyor ki:

  Kaç günde sonuç aldın mehmet kardeş bilgi verirsen seviniriz gerçi benim vefkin 15. Günü ama inşallah iyi bir sonuç çıkacak hayırlısıyla.

 13. doğan diyor ki:

  Evet göstermeye geldiği gün başladı gökçe hanım burak hocaya güvenim sonsuz tereddüt etme bence

 14. sibel diyor ki:

  Bende yaptiricam insallah derdime cagre olur yorumlar cok guzel dua edin arkadaslar bende srvdigime kavusayim

 15. deniz diyor ki:

  Cvp yazabilir misiniz lütfen arkadaşlar sonuç alan var mı kaç günde sonuç,aldnz arkadaşlar cvp yzrmsnz ?

 16. ssa diyor ki:

  Rabbimin rizasiyla ve Burak hocaninda yardimiyla benim vefkim 12. Gününde tuttu acikcasi bu kadar cabuk hic beklrmiyordum mutluyum ve Burak hocaya minnettarım inş ayni durumda bulunan tüm kardeslerimin de gönlündeki muratlarini verir Rabbim Burak hocaninda yardimiyla

 17. sibel diyor ki:

  Merhaba arkadaslar ben vefk yaptirdim 4 gunum cok heyecanli ve sabirsizim suan bi gelusme yok sizinle paylasicam bisey olursa ben cok inanniyorum iyi seyler olucak

 18. gokce diyor ki:

  vefkte yasaklar varmış ne gibi zor şeyler mi ?

  • funda diyor ki:

   Vefk düsurmeyceksin ,gusul abdestsiz tasinmaz ,tuvalet ihtiyacinda sikinti yok ,banyoya girerken.cikarilacak ve gun isigindan sudan zarar gormeyeck sekikde cevsen kabina koyulup belden yukari tasiyacaksin ..

 19. caresız diyor ki:

  sıbel kardes ınsallah olur bende yaptırdım burak hocam ısının ehlı bırısı ben guvenıyorum sonuna kadar

 20. hülya diyor ki:

  meraba bende vekf yaptırıyorum beklıyorum elıme ulasmadı daha arkadaslar ama sabırsızlıkla beklıyorum işallah etki eder burak hocaya inanıyorum

 21. Zübeyde diyor ki:

  Arkadaslar tuttu ise vefk ve celb lütfen bilgilendirin. Burak hoca çok güvenilir dıyorlar. Kandırılan çok insan var. Ne olur buraya yazın sonuçları. Burak hoca ile Konya’da görüşen var mı?

 22. hilal diyor ki:

  kardesim hocamiz güvenilir biri , benim celbimi sabirla hazirliyor ,ben kendisine cok güveniyorum. insallah sizin de her sey gönlünüsce olur

 23. Zübeyde diyor ki:

  dogan Bey ve Hilal tesekkürler cevaplariniz icin. En yakin zamanda görüsecem hocamizla

 24. Zübeyde diyor ki:

  Funda daha görüsmedim. Ankaraya gitme ihtimalim var belki ordan konyaya gecer yüz yüze görüsürüz diye düsündüm. Bana celb gerekiyor ama Abime büyü yaptirmislar hanimindan cok sogudu nerdeyse ayriliga geldi ve gelinimiz hamile. Anliyacagin sorun cok ve dogumdan sonra yüz yüze görüsmek istiyoruz

 25. Zübeyde diyor ki:

  Funda sen vefk yaptirdin dimi? Gelismeleri lütfen bildir. Ben de vefk düsündüm ama celb daha etkili diyorlar ama tabi cok emek onun icin parasida vefke göre pahali.

 26. funda diyor ki:

  Ben.vefk yaptirdim zubeyde 26,gunum bugun bekliyorum bendeaz zaman kaldi bi gelisme olursa bjrdan yazacagim insallah hayirliara vesile olur da su zaor durumdan kulturum .beklemedeyim canim suan..

 27. funda diyor ki:

  Benimde suan.param vefeke yettigi icin vefk yaptirdum %80basari varmis tabi celp %95 basari orani canim allahtan hayirlisi diyelim inslahh burak beyde vesile olur.

 28. Zübeyde diyor ki:

  Insallah canim hayirlisiyla olur ve Burak hocada vesile olur.
  Allahim hepimize yardim etsin.

 29. funda diyor ki:

  Amin insalhh.

 30. sibel diyor ki:

  Arkadaslar ben vefk yaptirdim param ona yetti bugun 27.gunum bi gelisme yok tam tersine hersey dahada kotu sevdigim kisi nisanlandi evlenicek ve benim elimden bisey gelmiyo cok cagresizim Allah hepimizin yardimcisi olsun

 31. Zübeyde diyor ki:

  Sibel insallah Allahim gönlünün muradini verir bu zilhicce günlerinin hürmetine. Sen Cok dua et

 32. Medine diyor ki:

  merhaba.celb daha etkili yoksa vefk? Burak hocayla nasil irtibata gecilir ?

  • mesut diyor ki:

   merhaba medine hanım. ben yaptırdım çok faydasını gördüm. kız arkadaşım beni terketmişti. sona 1 hafta içinde geri döndü. Burak hoca sağolsun.

 33. sbl diyor ki:

  Herkese merhaba, hayırlısıyla inş bende vefk yaptırıyorum burak hocaya. kaç gündür kendisine soru sorup duruyorum sabırla cevap veriyor sağolsun. keşke daha önce haberim olsaydıda daha önce yaptırabilseydim. Çok güvendim burak hocaya inş olacak daha benim vefkim başlanmadı ama size gelişmeleri yazarım. allah herkesin gönlüne göre versin inş herkes kavuşur sevdiklerine

 34. nurdane diyor ki:

  benim vefkim oldu tuttu Allahın izniyle burak hocamında sayesinde oldu Allah ne muradınız varsa versin.

 35. melike diyor ki:

  allah rızası için bilgi verin bana.burak hocayada yazdım dönmedi.aramam mı gerekiyor.yavrum için o evlenmeden barışmam lazım

  • melike diyor ki:

   nurdane hanım ne kadar sürede tuttu???

   • ozlem diyor ki:

    Arkadaslar bende internette dolasirken gordum burak hocamizi evet cok soru sordum sabirla dinleyip cevap veriyor allah razi olsun bende vefk yaptircam kac gunde tutuyor etkisi nasil bilgi verirseniz sevinirim

 36. derya diyor ki:

  Melike. Müsait değildir illaki geri dönüş yapar

 37. Merve diyor ki:

  Ben vefk yaptırıcam ama günahı var mıdır diye çok endişeleniyorum, Burak Hoca’nın yazdıkları iç rahatlatıcı ama büyüye benzer mi bu diye korkuyorum, ve kesin çözüme ihtiyacım var, tabi ki herkesin öyledir ama sebepsiz yere ayrılık yaşıyorum, vefk yaptırıp çözüme ulaşanlar bilgilendirebilir mi?

  • ekrem tekeoğlu diyor ki:

   burak hocam büyü yapmıyor piyada çok kişi var bende önceleri konuştum görüştüm hatta işlem yaptırdığm başka medyum hocalarda oldu ama burak hocam bana celbi önerdi oda etkili dualarla yapılıyomuş vefk gibi vekften daha tesirliymiş Allah razı olsun işlemim olumlu yönde ilerliyor 90 gün bitince bakımını yapacak hocamda

 38. gülendam diyor ki:

  Merhaba. Ben de vefk yaptirmak istiyorum. Erkek arkadaşım nerdeyse evlenecekken vazgecti. Ve ortada hicbir sebep yok. Allah rizasi için bana yol gösterin bu dert beni yiyip bitiriyor 🙁

  • selin yetkin diyor ki:

   ben geri getirmek için vefk yaptırdım 32nci günde etkiyi göstermeye başladı önce Allahın sonra burak hocamın yaptığı getirme vefki sayesinde 40 bitince bakımı yaptı tutmuş evimde yüksek yerde durmasını söyledi Allah razı olsun. şimdi başka bi amaç için celp yaptırmak istiyorum o dha etkiliymiş dua okuma mecburiyetide yokmuş rabiim herkese şifa versin.

   • gülendam diyor ki:

    Selin hanim gerçekten sonuç aliniyor mu? Ben de yaptiracagim ama tereddud ediyorum. Hani para verip sonunda hic bisey olmazsa ne yapacagim ban ada akil verin lütfen

 39. kul diyor ki:

  selin etkisi nasil oldu anlatir misiniz

  • selin yetkin diyor ki:

   38oldu bugün msj atmış inşallah olacak gibi fazla üstüne gitmiyorum burak hocamın dediği gibi zaten süreçte ondan adım bekliyomuşz o yazmadan yazmıyorum aramadan aramıyorum sabır gerektiriyor. hocam 40 olunca bakacak tutup tutmadığına. olmazsa celp yaptırmak istiyorum odaha etkili birşeymiş memnun kalanda çok

 40. kul diyor ki:

  selin nasil iyi gidiyor anlatir misin

 41. kul diyor ki:

  selin hanım çok sagol

 42. gokce diyor ki:

  ya ters teperse iyice soğursa hani günahsa falan bi de olmazsa parayı çöpe atmış olmak istemiyorum gerçekten etkisini gören var mı

 43. naim uslandir diyor ki:

  bence burak hocama vefk yaptırdım etkiyi görmek için 15-40 gün arasında beklememeiz gerektiğini sölmeişti vefkim 30ncu günde etkiyi görmeye başlamıştım 40 olunca bakımını yaptı işlemim tuttu. evimde yüksek bir yere kaldırdım hala duruyor. yorumlarda celbi gördüm o daha etkili bir işlemmiş burak hocamla konuştum tekrar celbi anlattı. celpte daha fazla bekliyorsun ama başarı şansı oldukça yüksek ve celp yaptırıp memnun kalmayan neredeyse hiç yok teşekkürler hocam allah şifa versin arkdaşlar hepinize

 44. fatma diyor ki:

  Arkadaşlar bende vefk yabdirdim 18.gun bugün hasta oldum vefki çıkardım neolur bilgi verin duayı dami okumicam adetim bitene kadar
  Allah hebimizin gönlüne göre verir insallah

 45. gokce diyor ki:

  Gerçekten yaptırdığı vefk sonucunda olumlu neticeye ulaşan oldu mu işe yarıyo mu güvenebilir miyiz verilen paradan çok hayal kırıklığına uğramak üzer

 46. gokce diyor ki:

  Vefki tutan yok mu yahu yaptıran biri lütfen cevap verebilir mi

 47. gülendam diyor ki:

  Ben de vefk yaptirdim hocamiza daha 10 gün oldu bakalim sabirla bekliyorum inşallah sonuç aliriz. Ama henüz hiçbir gelişme yok 🙁

 48. gokce diyor ki:

  Vefk yaptırıp olumlu sonuç alan oldu mu

  • mahmut k diyor ki:

   benim kısmet açma vefkim tutmuştu burak hocamı yaklaşık 2 yıldır tanıyorum sağolsun iyi birisi Allah razı olsun ne gerekiyor yapıyor. Vefkim tutmuştu evlendim 1 yaşında bebeğimiz de oldu. Mutluyuz ama eşim bu aralar soğuk gibi ona celp istiyordum okudum baya baktım celp en etkilisi kullanımıda çok basit sadece taşıyorum inşallah fayda göreceğiz

 49. tahsin abuz diyor ki:

  benim oldu gökçe 34 günde etkisini görmeye başladım burak hocama kırka tamamla bakalım dedi duayı kırk yaptım söyledim tutmuş vefkin evinde yüksek bir yerde kaldır dedi. sitede gezinirken celp gördüm odaha kullanımı kolaymış ve etkiliymiş ondan yaptırcak bir arkadaşım şimdi

 50. filiz diyor ki:

  Slm tahsin 34 gün öncesine kadar nasıldı aranız kötümüydüm biranda gelişti herşey

 51. tahsin abuz diyor ki:

  hiç yazmadı aramadı burak hocamda o aramadan arama yazmadan yazma onun adıma atmasını bekliyeceğiz dedi sonra msj attı işte olumlu yönde gelişmeler oldu filiz hanım

 52. filiz diyor ki:

  Fatma dualarım seninle yarın hocamızın konuşunca lütfen bizde bilgilendir benimde az günüm kaldı hala düşman gibi

 53. gokce diyor ki:

  Tabi ki %100 diye bi şey yok ancak yaptırmayı düşünenlere referans olabilcek olumlu sonuç almış birileri var mı

 54. filiz diyor ki:

  Amin fatma inşallah isimsiz kardeş sanada teşekkürler

 55. filiz diyor ki:

  Ben vefk yapmıştım malesef henüz göremedim etki

 56. fatma diyor ki:

  Hocamla konusdum okuma yabcam ve haftaya bugün yine okumaya başlıca m çok heycanlaniyorum Allahım içim kibir kibir oldu sanki vefk im tutmuş gibi

 57. filiz diyor ki:

  Nasıl yani fatma hiçbir gelişme yok demiştin tam olarak ne dedi hoca lütfen anlat ben çok kötüyüm çok az zamanım kaldı hiç ses seda yok 🙁

  • fatma diyor ki:

   Filiz sabret cnm aynı durumunu bende yaşadım inanki çok üzüldüm evet tutmadı vefkin hocam çalışıyor vefk ama rtkisi sayifmis sindik hocam dua okucaksiniz 7gun ondan sonra yine başlıcam saymaya yani yine vefki mi üzerimde 40 gün boyunca tasicam ve duami okucam sabretecem Nedense içimde bir heycan olustu Allahın izniyle olacak hocam güven veriyor bana nedense sabret Filiz ilk önce allah sonra burak hocanın izniyle hersey umut ediyorum ixi olacak

 58. filiz diyor ki:

  Allahıma ve hocamıza sonsuz güveniyorum fatma kardeşim inşallah bilmiyorum biz mahkemeliğiz artık düşman bana ondan çok korkuyorum nasıl yumuşar düzelir diye hepinize çok teşekkür ederim rabbim hepimizin yardımcısı olsun

 59. isimsiz diyor ki:

  vefk yaptirmis arkadaslara bir sorum olaca. Karsi tarafda ne tur degisiklikler oldu? Yani arayip sormasindan ziyade bir durgunluk darlikdan şikayet edenler varmi? Benim sevdigim insan ariyor sukurler olsun ama surekli bunalimda bunun vefkle alakasi olup olmadini ogrenmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim. Allah gonlunuzden geceni hakkinizda hayirli eylesin.

 60. filiz diyor ki:

  İsimsiz kardeş karşı tarafı bilmem ama o daralma bunalıma bende oluyor özelliklede bu üzgünüm çok dardayım bunların karşı tarafta olması gerekiyordu normalde

  • fatma diyor ki:

   Çok tuaf Filiz kardes bendede öyle oluyor ve gittikçe daha çok seviyorum sanki ona değilde kendime vefk yabtim Allah yar ve yardımcımız olsun hersey gönlümzde geçen ve kalpimizde geçen olur hayirlisiylan aminn

 61. Sibel diyor ki:

  İşlemi tutan var mı arkadaşlar?

  • isimsiz diyor ki:

   Sevgili sibel ben vefk yaptirdim ve bugun 16. gun.biz nisanliyken ailesi uzerine ayrildik yada bu sadece bir bahaneydi bilemrm ama nisanlim beni cok seviyordu buna eminim cunku bu yaz evlenecekdik. Daha 4. gunde aradi sonra bir kac gun sonra yine aradi. Bir kizla konusuyordu ailesinin baskisi uzerine o kizla haftasonu alakasini kesti oyle bir baski vardiki uzerinde numarasini degisti bana vermemisti haftasonu numaradinida verdi bana yazisiyoruz o yazmadan yazmiyorum ama suan bunalimda bana yardim et diyor ben elimden geleni sundum ona ve cvp bekliyorum hala yazmadi.

   • Sibel diyor ki:

    Ah canım yaa biz de tam 1 ay 17 gün oldu ayrılalı ne yapıyor biri var mı hayatında bilmiyorum. Bazen konuşuyoruz ancak artık ben de bitti diyor. benim celpte 14. günüm inş. olur

    • Sibel diyor ki:

     Ne güzel yazmışsın isimsiz arkadaş için rahatladı resmen. Allah hepimizin dileklerini hayırlı eylesin kabul etsin

     • fatma diyor ki:

      Ne güzel yazdın isimsiz kardes benimki çok iyi gidiyordu nebilim biranda kontakini kezdi bişey demeden üç hafta oldu üç hafta

 62. isimsiz diyor ki:

  Unutmayin bunlarin hepsi imtihan bazilari geciyor bazilari sinifta kaliyor ve insanlar bicok kez kendini kandiriyor mesela “mutlu olamiycaz biliyorum” genelde erkekler soyler cunku korkarlar sorumluluk almakdan. Eh br musluman yasamadan nerden bileceksin mutlu olmuyacagini? Hayata her daim iyi tarafindan bakmali. Hicbirsey gokten zembille inmez mucadele edeceksin Allahdan isteyeceksin ki O cvp versin. Caba gostermeden hicbirsey elde edemezsin. O yuzden dua dua dua sadece kendin icin degil ummeti Muhsmmed icin dua edeceksin bu yuzden dualarimda sizede yer verecegim kizlar ( kadin dayanismasi 🙂 )

 63. isimsiz diyor ki:

  Haydi hayirlisi sibelcim…benim 15. gunumde sevdigim o ailesinin istedi kizla gorusmeyi kesmisti ve bana haber vermisti. Insallah seninde hakkinda en guzeli hayirlisi olur…Rabbim kalbindekini hakkinda hayirlo eylesin…

  • fatma diyor ki:

   Şuan yorumları okuyunca çok imrend8m Allah devamını erdirsin inşallah hebimizin hakında güzel olur birde bende sevinebilsem dua edin

  • Sibel diyor ki:

   İnş. arkadaşlar çok dua ediyorum adak bile adadım

 64. filiz diyor ki:

  Ben hala çırpınıştayım arkadaşlar hiç bir gelişme yok wakit çok daraldı içim çok acıyor eğer benimki olursa bunca sıkıntılar sonucunda inşallah herkesinki olur 🙁

 65. filiz diyor ki:

  Sağol sibel canım inşallah

 66. isimsiz diyor ki:

  Allah cumlemizin gonlune gore versin arkadaslar…guzel gonulleriniz hep mutlu olsun insallah benim sevdigim ariyor sukurler olsun hatta gece 4 de aradi beno gormus riyasinda bunaliyorum geceleri seni ozledim dedi ama ben nasil davranacagimi bilmiyorum…sukurler olsun sesini duyabiliyorum…insallah hepimizin hakkinda en guzeli hayirlisi olur…

 67. filiz diyor ki:

  Sibel fatma sizde warmı bir gelişme cnm

  • fatma diyor ki:

   Filiz kardes hocam okuma yabcakdi 7 gün boyunca vefk im için .40 günüm dolmuştu geçen perşembe hocam bana okuma yabcam 7gun boyunca bu hafta c.tersi başlıcam yine vefki takmaya 40 gün boyunca
   Hocam dedi vefk im çalışıyor dedi hocam lakin etkisi beklenenin aldintaymis öyle dedi hocam bakalım c.tesi başlıcam inşallah bir gelisme olur her gün dua ediyorum çok zor beklemek çok üç haftadır nabiyor neediyor bilmiyorum; (hiç yazmıyor Allahım yardım etsin hebimize

   • isimsiz diyor ki:

    Galiba vefkin etkisinin karsidaki insanlada alakasi var yani onun iradesiyle. En zor olan o iste hani merak ediyosun o aramiyor sende ariyamiyorsun cunku yasak 🙁 Allah hepimize sabir versin canlar. Bu sevdayi gonlumuze koyan O degil mi sabredelim mukafatimiz guzel olacak insallah.

  • Sibel diyor ki:

   Ben de yok canım her şey aynı gibi 🙁

   • isimsiz diyor ki:

    Umidinizi kesmeyin ama canlar bol bol dua edin…Allahdan umit kesilmez. Vefkde bekleme 40 gun celpde 90 gun o 40 yada 90 gun gecmeden umitsizlige kapilmayin heleki vefkiniz calisiyorsa hic kapilmayin sabredin hersey guzel olacak buna inanin vefkinizin celbinizin Allahin izniyle tutacagina inanin. Allahim bu guzel gunde dualarimizi kabul etsin insallah.

    • fatma diyor ki:

     Amin isimsiz kardes bende inşallah yarın takcam vefki mi ve yine 40 boyunca duami okucam Hocamın dediği gibi etkisi beklenenin aldintaymis inşallah yarından itibaren yine gün sayıcam Allahın izniyle inşallah muradına kavusucam ve sizlerde inşallah Hocamın bana etkisi beklenenin altında dediği zaman bile bendeki heycani görecekdiniz bu bile beni umutlandirdi ve dahada heycanlandirmisdi sonuçta vefk etkisi vardı

     • isimsiz diyor ki:

      Ne guzel iste kardesim hayata artik guzel tarafindan olumlu tarafindan bakalim mutlu olalim…bu dunyada ne yat ne kat istiyorum…Rabbim sevdigim insanla evlenmemi nasip etsin cocuk sahibi olmami nasip etsin tek istegim bu…sevdigim insanla mutlu huzurlu hayirli bir yasam. Allahim hepimizin gonlundekini nasip etsin. Insallah seninde vefkin tutar hayrini gorursun fatma kardesim.

 68. filiz diyor ki:

  İnşallah arkadaşlar rabbim gönlümüze göre wersin doğru söylüyorsun isimsiz kardeş gönlümüze bu sewgiyi koyan o mükafatınıda wercek inşallah tmm fatma teşekkür cnm bi gelişme olursa yaz burdan hepimize dua ediyorum

 69. fatma diyor ki:

  İçim yanıyor kalpim acıyor dayanamıyorum Allahım sen yardım et vefki tutan varmı arkadaslar

 70. filiz diyor ki:

  Son iki günüm henüz bir gelişme yok fatma cnm 🙁

 71. filiz diyor ki:

  bakımını yapsın söylediklerini yazarım cnm sende bir gelişme olursa yaz lütfen

 72. filiz diyor ki:

  Sibel hocamız bu akşam bakım yapıcak yarın yedi sekiz gibi msj at dedi yani yarın akşam belli olcak sonuç inşallah hayırlı haber alırım cnm

 73. filiz diyor ki:

  İnşallah fatma inan bu sabah ezanlarında senin için kendim için sibel için we isimsiz kardeşimiz için çok dua ettim rabbim gönlümüze görsün gönlümüze göre wersin cnm

  • Sibel diyor ki:

   Allah razı olsun Filiz ben de çok dua ediyorum Allahım onları bizlere hayırlı kılsın

  • fatma diyor ki:

   Ah kardeşim yorumunu okudum ağladım inanki Allah razı olsun senden tanımıyoruz birbirimizi ama çok sağol ağlatan beni insana mutlu oluruz hebimiz

 74. filiz diyor ki:

  İnşallah cnm hepimiz bir umut peşinde sevdiğimize kavuşmayı bekliyoruz başkaları gibi o olmazsa başka demiyoruz eğer bukadar sewmesek canımız bukadar yanmasa bunlar olmaz rabbim ol dedimi olur sadece kendim için değil inanın sizin içinde dua ediyorum benim canım nasıl yapıyorsa sizinde öyle biliyorum bu acı bu ateş çok başka bişey sewmek rabbim gönlümüzü görsün gönlümüze göre wersin bugün akşam hocam sonucu bildirecek çok korkuyorum

 75. filiz diyor ki:

  Son bir saat hocayla konuşucam kalbim durucak allahım ne olur hayırlı haberler alayım artık ağlamak istemiyorum 🙁

 76. filiz diyor ki:

  Malesef fatma hocamız şehir dışındadır ajandası yanında yokmuş yarın konuşucaz yarın belli olucak zaten bende şanslı war

 77. filiz diyor ki:

  Fatma bişey sorucam vefkin işlemesi yavaştan olsa olacağı tutacağı anlamına geliyormuş?

  • fatma diyor ki:

   Onu bilmiyorum kardes hiç sormadım bak sindik merak ettim bi sorsan sen yarın
   Nebilim Filiz bana etkisi beklenenin aldintaymis dedi aklıma gelib te sormadım o soruyu çok zor sabretiyorum inanki işyerinde bile ağlamak için zor tutuyor kendimi sana samet bi sor sen

 78. filiz diyor ki:

  Kesinlikle sorucam fatma bugün konuşmadım soracaktım konuşur konuşmaz yazarım cnm

 79. Sibel diyor ki:

  Arkadaşlar bir gelişme var mı?

 80. Sibel diyor ki:

  Canım var mı bilemiyorum iki gün önce konuştuk biraz en son ben de tamamen bitti ben bir şey hissetmiyorum diyen adam tamamen bitti dersem yalan olur ama o eski tutku yok dedi. Yani bi şey diyemiyorum Fatma. Hocamıza sordum sadece sabırlı ol dedi başka bir şey demedi 🙁

 81. filiz diyor ki:

  Hocamız dün konuşucaktık bugün için konuşalım dedi bugünde yoğunum yarın dedi ama bir arkadaşımızın müjdesini aldım 19. Gündü bugün ben tawsiye etmiştim hocamıza bugün aramış adam çok pişman olduğunu onu çok ihmal ettiğiniz artık hiç yanlız bırakmıcağını hatta çok özlediğimi söylemiş bizimle iyice terse gitti benle evlilik vefki yaptık adam eski sevgilisiyle evleniyor önümüzdeki ay dayanamıyorum ben buna

  • Sibel diyor ki:

   Filiz bahsettiğin arkadaşın ne yaptırmıştı ki?

  • Sibel diyor ki:

   Sen neden celb yaptırmadın Filiz? Bence ümitsizleme mücizelere inan daha önümüzdeki ay diyorsun gün doğmadan neler doğar sen ümidini yüksek tut ki vefkin enerjisi düşmesin.

 82. filiz diyor ki:

  Vefk yaptırmıştı

 83. filiz diyor ki:

  İnşallah bilmiyorum bu gidişle nasıl olucak

 84. filiz diyor ki:

  Ben celp yaptırmadım vefk yaptırdım sibelciğim wakit doldu hiç ses yok kıpırdanma belirti yok 🙁

 85. filiz diyor ki:

  Günaydın arkadaşlar walla ben hocamıza dört arkadaş yönlendirmiştim dün bi ablamın müjdesi geldi bugünde ikinci müjde geldi daha onların kısa süre olmasına rağmen açıkcası umudum arttı hele ikincisinin hiç umudu yoktu karşı taraf çok inatçıydı hocamız bu işi biliyor emin evlerdeyiz inşallah benimki en zoru başkasıyla ewleniyor biz mahkemeliğiz düşman bana we yedi aydır ayrıyız benimki olursa inanın herkesin olur hepimize duacıyım arkadaşlar

  • Sibel diyor ki:

   Filiz güzel haberlerin için çok teşekkür ederim. İçimde güzel şeyler filizlendi resmen. Ben de bir gelişme yok ancak henüz 23. günümdeyim ben celp yaptırdım umarım bir an önce gerçekleşir rüyalarımız

 86. filiz diyor ki:

  İnşallah sibel walla ben çok umutsuzluk hep ağlıyordum bu iki güzel haberi alınca bendede umut ışığı doğdu rabbim dualarımız kabul etsin inşallah sen daha önce vefk yaptırdım celpte başarı şansı daha fazlaymış

 87. filiz diyor ki:

  Ewet biz grup olarak hepimiz vefk yaptırdık önce ben sonra arkadaşlara yönlendirme yaptım sonrada onlar aramızda celp yaptıran olmadı

  • Sibel diyor ki:

   Tamam canım sağol. Diğer arkadaşlardan hiç ses çıkmıyor isimsiz ve fatma ne yaptı acaba

 88. filiz diyor ki:

  İsimsiz muradına erdi şükür fatma da naptın dua ediyordur rabbim hepimizin gönlüne göre wersin inşallah

 89. asli diyor ki:

  Birak hocama celp yaptırdım bugün ilk günüm gelişmeleri size yazacağım

 90. filiz diyor ki:

  Fatma olcak gibi kardeşim inşallah biraz yumuşama war bugün çok farklı offf rabbim duysun sesimizi inşallah sizlerle birlikte benimde olur cnm

 91. filiz diyor ki:

  Bilmiyorum fatma ne olcak sanki olcak gibi olmucak gibi ama yumuşama war üstelik ewleniceği kızdanda ayrılmış bu ay ewleniyorlardı

 92. filiz diyor ki:

  İnşallah cnm dün yine pat diye kesildi ses bakalım ne olcak senin içinde çok dua ediyorum inşallah beraber mutlu oluruz kardeşim

  • Sibel diyor ki:

   Arkadaşlar biz konuşmaya başladık. Henüz bir ilişkimiz yok ama çok güzel sohbet ediyoruz hatta bir akşam birlikte yemek bile yemeyi düşünüyoruz. Lütfen dua edin arkadaşlar tutsun celbimmm

  • burcu diyor ki:

   senın yorumlarını okudum filiz ve cok merak ediyorum sonucu soyler mısın

 93. Sibel diyor ki:

  Olacak arkadaşlar ben buna inanıyorum

 94. mutsuz diyor ki:

  Kislar bu vefk kullananlar yorum yazabilirmi cikmazdayim bnde dusunuorum ama cok kararsizim

 95. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar vefki tutan varmı

 96. dyz diyor ki:

  Valla arkadaş lar benim vefk 3.kez yenilendi ne olacak bilmiyorum olumsuz olsa biliyorum ki burak hoca yenilemezdi onu 15 gün bugün allahın izniyle olacak inşallah hiç umudumu kaybetmedim

 97. harze diyor ki:

  Bende sayin burak hocama vefk yaptrdım.bugün 1.günüm hissediyorum ve burak hocama güveniyorum…

 98. melankoli diyor ki:

  Merhaba. Ben vefk yaptirdim ay sonunda bitiyor . Yalnız olumlu gelişmeler yaşıyorum ama tam istediğim gibi değil örneğin bi konuşuyor sonra bıçak gibi kesiyor gelip gidiyor anlamıyorum neden böyle oluyor…

 99. harze diyor ki:

  Kizlar bugun 10.gunum cok sukur etkisini gormeye basladm

 100. dyz diyor ki:

  S.a arkadaşlar benim vefk yenilendi bu sefer tuttu Allahın izniyle yüksek bir yere kaldırdım Allah hepinizin yardımcısı olsun umudunuzu yitirmeyin

 101. elif diyor ki:

  Bende yatrdm vefk hepsi dua ile oluyo inş gelişme olur

 102. deniz diyor ki:

  arkadaşlar benim vefkimin ilk günü yüce rabbimin izniyle olucak inşallah burak hocaya çok güveniyorum.allah hepimizin muradını versin inşallah

 103. Kaan diyor ki:

  Bende Vefk yaptırdım bugün 2.günüm inşallah tutucak

 104. Kaan diyor ki:

  Bende vefk yaptırdım inşallah tutucak bugün 2.günüm

 105. gamze diyor ki:

  Arkadaslar merhaba ben de vefk yaptirdim hocama bugun 3.günüm bakalim hayirlisi…

 106. Sefa diyor ki:

  Bakalım hayırlısıyla burak hocam Celbin ilk okumasını dün gerçekleştirdi. Bugün 16.gün.

 107. özelll diyor ki:

  benim vefkim tuttu arkadaşlar sevgilimden ayrılmıştım geri getirmek bağlama için yaptı burak hocam sağolsun şuan aramız çok iyi

 108. nisan yağmuru diyor ki:

  Sevdiğimin bana geri dönmesi için yapılan vefkte günümü tamamladım 40 gün taşıdım. İlk vefkte başarılı olmadı etkisi zayıfmış burak bey söyledi. Sonradan yaptığı vefkte tuttu 26ncı gün de başlamıştı etkisi bugünde bakım yapıldı tutmuş gerçekten oldu valla hocam elinize kolunuza sağlık bekledik ama değdi çok mutluyum vesile oldunuz ya dileyin benden ne dilerseniz 🙂

 109. canıyanan diyor ki:

  arkadaşlar zor dediğimiz şeyler oluyor allahın izniyle
  söyleyebileceğim tek şey burak hoca bu işi biliyor
  güvenin derim bana sorarsanız

 110. selim tazeci diyor ki:

  gerçek medyum medyum burak 🙂

 111. hayat diyor ki:

  Aradaşlar yenilerde vefk yaptıran var mı acaba

 112. Umutlu ve Çocuklu diyor ki:

  Bende vefk yaptırdım ilk önce ama sonradan celbin daha etkili olduğunu gmrdüm. Celbe çevirdim işlemimi kullanımıda çok basitmiş şuanda hocam hazırlıyor bitince yolayuacalk kargoyla evime dua edin arkideşler. 🙂

 113. GAMZE diyor ki:

  Vefk yaptırmak istiyorum fakat teredütte kalıyorum gerçekten tutuyor mu yaptırıpta olumlu sonuç alan arkadaşlar bilgi verebilirler mi

 114. Rima diyor ki:

  Ben Burak hocayı kesinlikle öneriyorum. Kullandim vefki ve sonuç aldim. benimki ikinci kırkın 27 sinde tuttu. Allah burak hocadan razı olsun. Ben kesinlikle öneriyorumm….

 115. Nazan diyor ki:

  Arkadaşlar ben vefki yaptırdım

 116. Bnu diyor ki:

  vefk yaptirdim bugun 5 gunum arkadaslar nasl etki ediyor sabirszlkla bekliyorm ins hayrli snclar alacagz

 117. Deniz diyor ki:

  Bende Burak beye Vefik yaptırdım bugün 11. Günüm inşallah olur Burak beye güveniyorum inşallah evliliğimi kurtarırım

 118. nurcan zongldk diyor ki:

  Kocamın yaklaşık altı yedi senedir süren başka bir ilişkisi daha varmışki ben öğreneli çok az bi zaman oldu. Kocamın sevgilisinden ayrılması için araya kardeşlerine falanda anlattım durumu onlarda benim yanımda oldu destek oldular ama söz dinlemedi eşim. son çare olarak burak hocayla çalışmaya başladım. hocam Allah razı olsun hep destek oldu bana. çokta yardımcı oldu. vefklerle çalışmalarla kocam o kadından bir anda koptu ayrıldılar. eve zamanında gelip gitmeye başladı telefonunu ortaya koymaya başladı artık şifrede yoktu telefonunda. çok şükür o kadın hayatımızdan çıktı hemde kocamla gerçek bi aile olduk yeniden çok şükür. Çok teşekkür ederim hocam çalışmalarınız için destekleriniz yardımlarınız için.
  nurcan – zonguldak

  • Fatıma diyor ki:

   Nurcan hanım biraz açıklar mısınız nasıl oldu

   • nurcan zongldk diyor ki:

    Sürekli rüyasında görüyormuş beni düşünüyormuş eski güzel günlerimizden konuşuyor sürekli iyi yönde şeyler gördüm bana karşı. Süre bitince de burak hocam bakımı yaptı zaten faydasıda oldu çok şükür.

    • Fatıma diyor ki:

     Bende yaptırdım vefk 16 günüm bugün eşimi gördüm konuştuk hatta ama normal konuşma zaten dolmuşda rastladım naber dedi okadar sonra indim bilmek istediğim sizi görünce davranışları değişikmi oluyor

 119. Çaresiz diyor ki:

  Arkadaşlar s.a merhabalar.öncelikle rabbim herkesin derdine hayirli dermanlar versin insallah.ben ilk defa bugun duydum vefk ve celp konusunu.arastirdim ve yorumlarinizi sabirla okudum.biz esimle 1.5 senedir ayriyiz ve bosanma davamiz var esim acti davayi haziran ayinda.ne yaptiysam olmadi istemedi beni bir tane yavrumuz var ve ben esimi hala cok seviyorum tekrar yuvamizi kurmak istiyorum.hicbirsekilde konusmuyoruz gorusmuyoruz…ve bana düşman sanki…gercekten yorumunuza ihtiyacim var burak hocayi ararsam ulasabiliyormuyum bilgi verirmi.cok caresizim cokk

  • merter kadığlu diyor ki:

   geçmniş olsun kardeş bende eşimle ayrıydım burak hocam vefk yaptı 21 nci günde etkisini görmeye başladım 40 gün taşınacak duası okunacak demişti vefkim tuttu çok şükür celp daha etkiliymiş birde onda dua yokmuş kullanması çok basitmiş

 120. Hazal diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar bir adama aşık oldum ve ben adım attım kendimi gösterdim görüştük fakat adam olmayacağımzı söyledi bende yoluma baktım yalnız o adamla evlenmek istiyorum velf yaptırdım burak hocaya muskamı bugün takmaya başladım. Daha ilk gün ilerde adam bana döner mi sizce işe yarar mı şimdi yorumları okudum celb falan daha iyi diyorsunuz napmam lazım lütfen yardımcı olun :(??

  • nido nadii diyor ki:

   Öncelikle hepimize acil şifalar dilerim şifa Allahtan kardeşler. Bende buray beye celp yaptırdım en etkili olan celp işlemi diye okudum ona karar verdik. Şuanda hazırlanma aşamasında kullanım olarak çok bnasit işlem olduğunu söyledi burak bey. Kendisine güvenim tam Allahın izniyle benimkide olur inşallah

 121. cancan diyor ki:

  aramam diyen ınsan aradı ama kendi numarsnı vermiyor yine bir soğuluk var 2. 40 saymaya başladım dua edin eskisi gibi olsun ve geri dönsün

 122. Demet diyor ki:

  demet bende vefk yaptıracağım inşaalah burak hocama güveniyorum Allahın izniyle inşallah.olumlu olur inşallah herkes için hayırlısı olsun

 123. Demet diyor ki:

  Arkadaşlar benimde vefkiminde ilk günü Allahın izniyle hayırlısı ile vefkim tutar inşallah burak hocama güveniyorum.Allah hepimizin derdine derman olur inşallah.

 124. zehraa diyor ki:

  bende vefk yaptırdım 18. günüm olumlu bişi yok ortada. ama inanıyorum allahın izniyle olacak. dua edelim arkadaslar..

 125. zehraa diyor ki:

  arkadaşlar benmki bazen arıyo bazen aramıyo. sanki bi gelişmeler var. oluyo gibi. 40 bitsin tekrar yorum yapıcammm

 126. serkan diyor ki:

  gercekten etkili oluyormu arkadaşlar vefk

 127. zehraa diyor ki:

  benim ikinci kırkım ilkinde etkisi az olmuş okuma yaptı tekrar bi kırk sayıyorum

 128. Duygu e diyor ki:

  MrhLR bende çaresizim sebebi yere nişanlimla ayrıldık beni çok aşırı seviyordu birden biri birbimizden soğudu büyü vs yapılmış çok Üzgünüm hiçbi neden yokken bitmesi çok acı veriyo bende vefk yaptırmak istiyorum

 129. sam samk diyor ki:

  Benimde vefkim bugün 14 oldu burak bey 15-40 arasında olma şansının olduğunu söylemişti gerçi her insanda farklı olur ama bakalım

 130. ulu bey diyor ki:

  Slm arkadaşlar, ben üç ay önce başka bir medyum’a vefk yaptırdım başarı sağlayamadık. Sonra burak hocamı buldum google’den durumları anlattım. Bana hamaylı ve celbi anlattı. Etki anlamında daha tesirli olduğunu söyledi ki öyle de oldu cidden. Hamaylım takmaya başlayalı 34 gün geçti. İlk etkisi okumayı yaptıktan sonra akşam oldu. Nişanlım yazdı rüyalarında görüyormuş her gün özlediğini bensiz yapamadığını söyledi çok etkilendim ve inancım daha da arttı. Kullanmaya devam ediyorum. İnşalah hepimizin duaları kabul olur.

  • ersin tamaraş diyor ki:

   Slmlar ulu bey bende yaptırdım burak hocaya. çok yorum okudum buradad da hergün girerim zaten siteye 🙂 çok kişi fayda görmüş Allah razı olsun burak hocandan gerçekten dürüst nadir insanlardan birisi

 131. Serkan sss diyor ki:

  Bende yaptirdim arkadaşlar şuan hazirlaniyor inş sonuç alacagim buradan sonuç alanlar yazsin lutven.dua edelim arkadaslar

 132. Soner diyor ki:

  Bende yaptirmak istiyorum son.sansim bu kaldi olumu bile dusunuyorm sonuc alan varmi

  • Önay diyor ki:

   Selam Soner arkadaş. Ben vefki bilmiyorum ama en etkilisi soracak olursan celp çünkü gerçekten anlıyorsun yapılmaya başlayınca bile böyle değişik şeyler hissediliyor. Anlatamıyorum yaşaman lazım. Ben celbi tavsiye ederim

  • Kuyucu erbil diyor ki:

   Vefk işlemide etkilidir, ancak ben ikisi arasındaki farklı burak beye sorunca etki anlamında celp daha iyi demişti. O yüzden hiç düşünmeden bende celp yaptırdım. Suanda memnunum bugün 29 uncu günümdeyim.

 133. MAHMURRE diyor ki:

  HAYIRLI CUMALAR HEPİNİZE ARKADAŞLAR. SELAMUN ALEYKM BENCE DE CELP YADA HAMAYLI TAVSİYE EDERİM

  • Serkan sss diyor ki:

   Siz yaptirdinizmi peki ben vefk yaptiriyorum sali günü bitecek bakalim nasil olucak sonuç dua edin herşey allahtan istemekle saten oluyor.. Rabbim YARDIMCINIZ olsun

   • MAHMURRE diyor ki:

    BEN VEFK YAPTIRMADIM HİÇ AMA ONDA HER GÜN OKUACAK DUA VARMIŞ SONRA GUSÜL ABDESTİ ALKOL YASAĞI GİBİ ŞEYLER ONDAN DOLAYI BENİM İÇİN EN UYGUN CELPTİ SAĞOLSUN BURAK HOCAM İŞİYLE İLMİYLE DÜRÜST İNSAN

    • Serkan sss diyor ki:

     Sorun yok dua ve gusül abdestinde menmun olurum bide inş sonuç verir yarin kargon gelecek etki oldukça buradan yazalim inş hayirlisi ile sonuclanir

 134. Serkan sss diyor ki:

  Vefk geldi şuan taktim dualarada baslayacagim bugün gelişme oldukça yazalim arkadaşlar bu cuma mübarek gün hurmetine Rabbim kabul eder inş.burak hocaya guvenim tam. Hayirli cumalar…

 135. Sunay baby diyor ki:

  Bende yaptırcam ama en etkilisini istedim burak hocadan yarın başlayacağız. Şimdi başka şehirdeyim ondan hemen başlayamadık ama yarın sabah işlk işim yaptırmak olcak celpi 🙂

  • Serkan sss diyor ki:

   İlk duami okudum ve saten duanin mealinide buldum hocam bu isin ehli allah razi olsun ondan. Rabbim inş dualarimi kabul eder ve esimle bir an önce barisiriz tekrar ve yuvam kurtulmuş olur.. Gelişmeleri yazacagim inş hayirlisi ile…

 136. Selin diyor ki:

  Bende Burak hocaya vefk yaptırdım. Sonucunu alacam inşallah.Benim merak ettiğim 2 arkadaşındanda uzaklaşsın istedim. Onuda ekledi Burak hoca. Sevdiğinizden Uzaklaşmasını istediğiniz insanlardan da sonuç aldınız mı ?

 137. çaresiz diyor ki:

  arkadaşlar bende burak hocama vekf yaptırıyorum CUMa günü elimde olucak inşallah Rabbim herkesin derdinin dermanini versin dilerimki önce Rabbimin sonrada burak hocanın sayesinde mutluluğu buluruz..

 138. Neriman diyor ki:

  İyi günler arkadaşlar, bende yaptırıyorum hem vefk hemde hamaylı birisi geri getirme birisinde iş kısmet için

 139. çaresiz diyor ki:

  Selin kardes gelişmelerden haberdar edermisin benide Rabbim yardımcımız olsun

  • Serkan sss diyor ki:

   Sabirla bekliyorum inş sonuç alacagiz hepimiz Rabbimin rizasiyla gelişme oldukça yazalim arkadaşlar.biraz benim geç olacak sanirim çünkü çok karmaşık durumlar oldu aileler felan çok karisti ama ümidim hep var olacagina inş sonuç aliriz

 140. Nagehan diyor ki:

  Arkadaşlar bnde uzaklaştırma için yaptiriyorum sonuc alanlar yazsn lutfen

 141. Sunay baby diyor ki:

  Slm ben daha önceden de yazdım. Yaptıracağımı söylemiştim arkadaşlar. Celpi de karar verdik hocamla başlandı o gün. Henüz daha almadım ama sorunum birini kendimden uzaklaştırmak gitmesini istiyorum rahatsız ediyor artık. Celpim daha gelmedi ama çalışmaya başladığımızdan beri ses seda yok belkide kurtuldum bilemiyorum 🙂 Umarım herkesin sorunu hallolur.

 142. çaresiz diyor ki:

  İnşallah bizlerin duasına kabul olur hocamin yardımları ile bizlerde mutlu oluruz Sunay baby kardes…

 143. çaresiz diyor ki:

  Neriman kardes nasıl gidiyor islemlerin

  • Neriman diyor ki:

   Henüz ulaşmadı, yapım aşamasında çaresiz. Sabırla bekliyorum vefkle hamaylımın gelmesini. İçimde tarifsiz bir mutluluk var ama 🙂

 144. çaresiz diyor ki:

  Arkadaslar olumlu sonuç alan varmı… benim cuma günü vekfim elimde olucak çok heyecanlıyım bi okadarda umutlu

 145. Lal yüreğim diyor ki:

  Selam arkadaşlar bende burak hocaya vefk yaptıramak istiyorum birisini geri getirmek için

 146. çaresiz diyor ki:

  Neriman kardes geldimi kargon nasıl gidiyor

  • Neriman diyor ki:

   Geldi evet cumartesi aldım ikisinide. Aldıktan sonra da yazdım burak hocama. Kullanma tarifi gönderdi sağolsun. İçinde okuyacağım dua da var. Tarifsiz bir duygu var içimde bu yaşanır brşey ama hoş. Allahın izniyle bakalım 🙂

 147. çaresiz diyor ki:

  Hayırlı… benim vekfim yarın elimde olucak allahın izni ile çok mutluyummmmmm inanıyorum li hersey yoluna giricek☺

 148. çaresiz diyor ki:

  Neriman kardeşim benimde bugün geldi çok şükür Rabbime aynı şekilde burak hocam banada tarif etti çok mutluyum inanıyorum ki hersey çok güzel olucak kardeşim ben çok umutluyum senin işleminde olucak allahın izni sonra burak Hocamın sayesinde☺☺💕

 149. Lal yüreğim diyor ki:

  Slm arkadaslar burak hocam bu gece benimde vefkime baslayacak insallah birsey olursa yazarim buraya

 150. Samic diyor ki:

  Benim vefkimde onbeşinci günden sonra olmaya başladı canlar. Kısmet için yaptırdım şuan işimin beti bereketi arttı sanki. Allah razı olsun burak hocamdan..

 151. çaresiz diyor ki:

  Samic kardes ne mutlu sana darısı bizlerin başına inşallah bizimde tez zamanda olur

 152. Lal Yüreğim diyor ki:

  Iyi geceler arkadaşlar burak hocam bu gece vefkim icin calismaya baslayacak bi gelisme olursa buraya yazarim insallah.

 153. Serkan sss diyor ki:

  Benim vefkte 21. Gün bi gelişme yok 40 olunca bakim yapilacak inş olacak umudum hep var…

 154. çaresiz diyor ki:

  Serkan SSS kardeşim inşallah güzel sonuç alırsın.. kimisinde geç etki ediyormus biraz daha sabır benim üç gün oldu daha ve biraz beklemek yorucuda olsa bence değecek hersey çok güzel olcak

 155. çaresiz diyor ki:

  İnşallah kardeşim sen yuregini temiz tut Rabbim herseyi görüyo iyilikle yapılan herseyin mükafatıni veriyor güzel haberlerini ver bize olurmu biraz daha sabirrr

 156. Beril diyor ki:

  Bende danışacağım çok konu var aslında aramak istiyorum ama çekiniyorum. En iyisi mesaj yazmak sanırım. Telefonunuzu kayıt ettim akşam yazacağım bende.

 157. Sudan Havva diyor ki:

  Benim vefkim bugün 17 oldu arkadaşlar. Tesadüfmüdür bilmem ama aynı cafede denk geldik ve gözlerini benden alamadı. Öyle bir baktı ki bana içimde bana dönecek hissi uyandı inşallah bakalım 🙂

  • aylin diyor ki:

   günaydınlar umarım herşey istediğin gibi olur arkadaşım bende yaptırdım ama celp benim kolye gümüş boynumda takıyorum sabah beni aradı görüşelim akiam yemek yiyelim dedi görüşmek konuşmak istiyor ayrılmıştık bugünde kullnamaya başlayalı 37 gün oldu etkiler başladı kanımca öyle düşünüyorum inşallah güzel gelişmelerim olur yazacağım 🙂

 158. çaresiz diyor ki:

  Hayırlısı olsun sudan Havva kardeşim… inşallah bizlerde güzel sonuçlar alıriz tez zamanda

 159. Mehmet diyor ki:

  Benimde vefkimde 18 nci gün oldu bugün. Geri getirmek kendime ısındırmak için yaptırdım burak hocama. Dün mesaj attı şaşırttı beni. Nasılsın iyimisin rüyamda görüyorum bir kaç gündür seni yazmış 🙂

 160. Tükenmiş diyor ki:

  Arkadaslar Mrb ben birini sevdim 3 yol önce ailesini tanıdım aynı yerde çalışıyordum deli gibi aşık tık hala öyle bir yıl. Sonra istemek için haber saldim ilk başta tmm dediler sinra durduk yere olmaz dediler ve kızı benden ayırdılar ayırdıkları gün kızı zorla başkasına vermek istediler Kahroldum bu duruma ancak ikinci sene sonunda bi daha ailesinden istemek için haber saldim resmen kötü sözler dediler sana kız yok dediler kızı dovdu ler sırf beni sevdi diye ancak benim bi kötülüğümu gormediler daha ailemi tanımadan Nuh deyip peygamber demiyotlar bu kızı sana vermeyiz adam öldürürüz diyolar sebep ne diyorum bizim kız kimseyi sevmez ancak biz veririz diyolar hani resmen cahiliye dönemi gibi yalniz kız ile bir bağımiz var ne olursa olsun birbirinizden ayrilamiyoruz ve daha çok seviyoz tek güzel yanı bu ancak ailesi bir türlü ikna olmuyo burak hoca güvenilir birine benziyor celp yaptırdim bugün 6. Günü arkadaşlar sorum su tıpkı benim durumumu yaşayan olup celpi tutan ve sevdigine kavuşan oldumu yada kaç gün sürdü hani benim is imkansız gibi bişey ailesi olmaz diyi tek isteyen kız ve ben lütfen benim gibi var ise burdan cevap yazsın tşk ederim

  • adsız diyor ki:

   hayırlısı olsun inşallah bende yaptırdım burak beye faydasını gördüm 25 gün gibi bir sürede. aşk celbi yaptı kolye gibi taşıdım hocam sağolsun çok ilgili yardımsever birisi kesinlikle en güvenilir medyum hocalardan biridir tavsiye ederim

  • ayin yildizi diyor ki:

   Ayni swyi bende yasyorm kurt kizyimbabam severek. Evlenmeye karsi kesinlikle 3 yildr sevsgim var hersey cok iyi fakat korkyyorm eve babamgile haber salmalarindan babam sorun cikaracak vermyeecek die zamn zaman sorun yssyorz sevdigimle aramizda eve gelmelerine izin vermyorm die ama sevmek cok guzle bise. Lutfen haberleselim sizle brn vefk yaptrdm burak beye 20 . gunumdeyim allahin iznyle olacgna inaniyoruz biz ikimz allahim kaderimizi bir yazsin onunla

 161. Esra diyor ki:

  Bende vefkimi aldım bugün duamı yaptım Allah’ın izniyle düzelcek inşallah herşey bir gelişme olursa bende yazacağım..

 162. Hulya diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar bende yaptırmayı düşünüyorum vefk tutarmi lütfen cevap yazin

  • MAHMURE diyor ki:

   MERHABALAR.. VEFKIN KURALLARI ZOR, BEN O YÜZDEN CELBİ İSTEMİŞTİM. HEM ÇOK KOLAY HEMDE ÇOK ETKİLİ.

   • Zafer çon diyor ki:

    Ben de bu gune kadar çok vefk yaptirdim baska hocalara. Hic tutmadi. Keske celbten haberim olsaydi

  • Sunay baby diyor ki:

   kesinlikle celp diyorum arkadaşım

   • aynur diyor ki:

    Sizin ki tuttumu celbiniz acaba?? Bilgi verir misinz

    • Sunay baby diyor ki:

     evet aynur gözle görülen değişiklikler var maşallah bende nazar değmesin:) celpi yaptırdım ben sadece boynumda taşıyorum dua okuma günleri burak hoca yapıyor istediyim gibi ilerliyor ama henüz sürem bitmedi devam etmemiz gerekiyormuş

     • aynur diyor ki:

      Allahim ayirmasin insallah ya cok sevindm ben kurt kiziyim babam severek evlenmye karsi ona yaptrdum sevdigime versin die 3 yili grckindir allah razi olsun cok mutluyuz sevdigimle ama babam vermior o yuzden cok uzulyorz vefk yaptrdum allahin iznyle tutsun mujdeli haberi verecem sizlere mutlaka

  • ayse diyor ki:

   mrb hülya yaptır bacım insallah tutar ben harmura celb yaptirdim vefk yaptirmadım celb daha etkili sende celb yaptır bence allahın izniyle tutar

 163. Pamık diyor ki:

  Benim vefkimde dün son günüydü gece bakımını yapmış hocam Allah bin kere razı olsun başarıya ulaştık. Evimde yükseğe kaldırdım ve erkek arkadaşımla aramız harika çok iyiyiz. Çok teşekkür ediyorum hocama. Sizlerinde Allahın izniyle hayırlısının olmasını temenni ediyorum arkadaşlarım.

  • aynur diyor ki:

   Bende vefk yaptrdim pamik kardes nolur bana bilgi verir misn insllah allahin izniylr olur dua edin nolur

  • Aleyna diyor ki:

   Biraz bilgi verir misin süreç nasıldı?

   • Pamuk diyor ki:

    Selamlar aynur, Aleyna arkadaşlar. İlk zamanlar bir iyi bir kötüydü. Dengesiz davranışları çoktu. Sonradan nasıl bir etki olduda bu kadar değişti anlam veremedim. Ancak güzel şeyler oldu. Namaz kılmaya felan bile başladı kötü alışkanlıklarından vazgeçti bana davranışları da iyi yönde oldu.

 164. Aleyna diyor ki:

  Arkadaşlar vefk yaptırdım 11. Günümdeyim çevresindeki kızlardan uzaklaşmaya başladı ama bir sorum olacak sİze uyukluyor vefki düşürmüşüm yere bir şey olur mu ?

 165. Neşeli diyor ki:

  Ben evlenmek için vefk yaptırmıştım burak beye bir ayda sonuca ulaştım kısmetlerim artmıştı şansım hep iyi gitti o dönem kırk gün taşıdım sonrada bakım günü olduydu halen evimde gardolap üzerinde duruyor etkisi allahın izniyle ömürlük demişti burak hoca sağolsun şimdi hamaylı ve celb duaları varmış

  • kone? diyor ki:

   Çok sevindim böyle olmasına bende yaptıracağım yorumundan çok etkilendim. Ama celb daha etkili oılduğu yazıyor söylenenler yaptıranlar memnun kalmış. Celb istiyorum bende.

 166. Bee4 diyor ki:

  Ben de hocama vefk yaptirdim.Bugun 4.gunu olacak o kadar sabirsizlaniyorum ki Allah’in izniyle sozlumun, bana geri donecegine cok inaniyorum.

 167. Hulya diyor ki:

  Arkadaşlar ben vefk yaptırdım bugün ikinci gundeyim insanla olur dua edim allah rızası icin

 168. Anıl diyor ki:

  Bende yaptırdım vefk ama daha elime ulaşmadı bekliyorum

 169. Serkan sss diyor ki:

  Mrb gelişme olursa yazacam demiştim ilk defa 2.40 in 10cu gunu be whatuptan engeli kadirdi ama birgun sonra yine engelledi sanirim gel gitler yasiyor kendi icerisinde ins duzelecek aramiz oyle umuyorum allaha emanet arkadaslar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yandex.Metrica