Nazar

0
586

Nazar nedir, nasıl nazar olur siz değerli okurlarımıza bu konuda çok önemli bilgiler aktaracağız ; Nazar Arapça bir kelime olup dilimize yerleşmiştir. Türkçe manası Kötü Göz demektir. Nazar bilimsel olarak ta kanıtlanmış; İnsan bünyesinden yayılan zararlı ışınların beyin gücüyle beraber belli bir yere odaklanması sonucu, canlı veya cansız nesneleri olumsuz yönde etkileyebildiği klinik deneylerle konunun uzmanları tarafından açıklanmıştır.

Nazar Değmesi,Nazar Nedir,Nazar Belirtileri,Nazar Duaları,Nazardan Korunma,Nazardan Kurtulma,Nazardan Kurtulma Yolları gibi ifadeler ile de tanımlanabilir.

Bazı kişilerde bu güç öylesine yoğundur ki gittikleri yada gördükleri yere bir karabasan gibi çökerler. Uğursuzluk bu kişilerde doğuştan vardır. Bazı kişiler ise isteseler bile kötü gözle bakamazlar. Ayrıca yine kimi kişiler nazara meyilli olduklarından çok kalay etkilenirler.

Nazar değen bir kişi aniden halsizleşir, durduk yerde rahatsızlanır, neyin var denildiğinde de kendiside rahatsızlığının ne olduğunu pek çözemez. Hatta zaman ilerledikçe yatağa düşer yataktan kalkamaz hale gelir.

Nazarda Korunma yolları;

Suya İnşirah suresi okuyarak bu sudan içmek etkili bir yöntemdir.

Ayrıca bol bol Besmele çekilmelidir.

Hepimizin bildiği nazar boncuğuda koruyucu bir etkiye sahiptir boncuk mavisi diye bilinen mavi rengin nazarın kötü manyetik etkisini yok edici özelliği bulunmaktadır.

Nazardan korunmanın bir diğer önemli yolu ise sıkca denize girme veya gemi ile seyhat etmektir.Akarsu üzüerinde ve deniz üzerine kurulan köprülerden geçmek faydalıdır.

Ayrıca kurşun döktürmek geçmiş nazar etkisini bertaraf ettiği gibi hafif büyü etkilerinide bozmakta faydalıdır.

 

CEVAP VER

Yorumu Giriniz
İsim Giriniz